Ney Psikoloji danışma merkezine hoşgeldiniz.

Hukuki danışmanlık; gerçek ve tüzel kişilerin gerçek hayatta karşılaştığı her türlü hukuki uyuşmazlıklarda veya maruz kaldıkları hukuk ihlallerinde; konusunda uzman, bilgili, tecrübeli ve uygulama bilgisi olan bir avukatın sunduğu, olay ya da durumun analizi, tespit ve teşhisi, olası sonuçlar ve alternatif çözümler ile alınması gereken önlemler konusunda doğru bilgilere ulaştırılması, bu amaçla gerekli hukuksal işlemlerin gerçekleştirilmesi hizmetlerine denir. Günlük hayatta gerek gerçek kişiler gerekse tüzel kişiler çeşitli nedenlerden dolayı hukuksal problemlerle karşılaşabilmektedir. Bu problemlere zamanında ve doğru şekilde çözümler sunulmaması, problemlerin çıkılmaz bir hal almasına neden olur. Bu nedenlerle hukuki bir problemin varlığı halinde etkin ve doğru çözümler bulmak için işinde uzman hukuki danışmanlardan, avukatlardan hizmet alınması son derece önemlidir. Hukuki danışmanlık;

  • Hukuki danışmanlık kişilerin ilerleyen karşılaşması muhtemel veya şimdi karşılaştıkları mağduriyetleri önleyici ve giderici bir hizmettir.
  • Hukuki danışmanlık ile kişiler, sorunlarıyla ilgili doğru bilgilere ve hukuki alternatif çözümlere ulaşabilmektedir.
  • Hukuki danışmanlık ile gerçek ve tüzel kişiler, girişeceği hukuki işlemler ve karşılaştığı hukuki ihtilafların olası sonuçları hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar.
  • Hukuki danışmanlık ile gerçek ve tüzel kişiler, ileride karşılaşılabilecek olası sonuçlar analiz ve tespit edildikten sonra gerekli önlemlerin alınması mümkün olabilmektedir.