Ney Psikoloji danışma merkezine hoşgeldiniz.

 

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu nedir?

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu, öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda öğrencilere hem akademik hem de sosyal anlamda destek sağlarlar. Özellikle sınava hazırlanan öğrenciler için danışmanlık daha büyük önem arz eder. Öğrenciler sınav senesinin heyecanı ve stresi ile birlikte daha çok desteğe ihtiyaç duyarlar. Bazı öğrenciler stresini ailelerine yansıtır ve aile içinde problemler çıkabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalan öğrenciler akademik anlamda da odaklanma problemleri yaşayabilirler. Bu noktada öğrenciler öğrenci danışmanlığı alarak kendilerini daha iyi hissetme imkânı bulurlar. Öğrenciler danışmanlık hizmetinden yararlanınca daha iyi hissederler. Çünkü öğrenci danışanları onları anlayan, duygularını düşüncelerini paylaşan kişilerdir. Eğitim ve Öğrenci Koçluğu, okul döneminde öğrenciye içsel potansiyelini keşfetmesi, kendini tanıması, çalışma becerileri geliştirmesi yolunda rehberlik eden ve bu sayede başarı potansiyelini ve yaşam becerilerini ortaya çıkarmasını sağlayan bir hizmettir. 

Bu çalışma kapsamında öğrenci sınav kaygısını yönetebilmeyi, motivasyonunu arttırmayı, doğru hedef belirlemeyi, yaratıcılığını kullanmayı, planlı olmayı, zamanı doğru kullanmayı ve öğrenme sürecini nasıl daha başarılı bir şekilde gerçekleştireceğini öğrenir. 

Bunun yanı sıra ebeveynler de desteğe ihtiyaç duymaktadırlar ve bu süreçte ebeveyn danışmanlığı da elzemdir. Ebeveyn-çocuk iletişiminin kaliteli olması hedefe giden yolda belirleyici bir unsurdur. Bu nedenle Eğitim ve Öğrenci Koçluğu ebeveynlere de doğru tutum ve davranış konusunda da rehberlik sunmaktadır.

Eğitim ve Öğrenci koçluğu seanslarının içeriği:

Nihai amacımız sınav başarısı değil hayat başarısıdır. Buna açılan kapılardan en önemlisinin ise başarılı bir öğrenim hayatı olduğunun bilincindeyiz. Öğrencimizin psikolojik sağlığını koruyarak ve destekleyerek akademik alanda da profesyonel destek ile doğru yönlendirme yapılmaktadır. Bu farkındalıkla yapılan çalışmalar şu adımlardan oluşur:

 • Sınav kaygısını tanımak ve kontrol etmeyi öğrenmek,

 • Öğrencinin kendini daha yakından tanıması ve ihtiyaç duyulan becerilerin nasıl geliştirileceğini öğrenmesi,

 • Özgüven geliştirmek,

 • Doğru hedef belirlemek,

 • Öğrenme ders çalışma becerilerini geliştirmek,

 • Zamanı etkin kullanmayı öğrenmek,

 • Konsantrasyon sorunlarını gidermeye yönelik çalışmalar yapmak, 

Eğitim ve Öğrenci Koçluğunun Faydası:

 • Kendi potansiyelini tanıyan öğrenci hem özgüven geliştirir hem de motivasyon kazanır; hedeflerine çok rahat odaklanır.

 

 • Başarıya giden yolda öğrenme ve çalışma becerileri geliştirir.

 

 • Kaygı ve stresi nasıl yöneteceğini öğrenen öğrenci başarma potansiyelinin

önündeki en önemli engellerden birini kaldırmış olur.

 

 • Etkin öğrenme yöntemi öğrenciye öğretildiği için “kendini zorlayarak çalışmaktan”, “bilerek ve isteyerek” çalışma sistemine geçer.

 • Aile ve çocuk uyumu/iletişimi en doğru şekilde sağlanır, sevgi dili güçlendirilir. Böylece arkasında büyük destek ve güven hisseden öğrenci hedefini gerçekleştirmek için daha özgüvenli, kararlı ve çalışkan bir tutum sergiler.


Öğrenci Koçluğu Hizmeti nasıl alınır?

Bireysel seanslar şeklinde yapılan çalışma online ya da yüz yüze yapılmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Konya'nın en büyük psikoloji ve danışmanlık merkezi

Çözüm Ney Psikoloji Merkezinde

Dilerseniz not bırakın sizi arayalım.